<<<<<<< Öresunds dansförening

Styrelse, kursledare, tävlingsdansare & funktionärer 2019

Styrelse


Övre raden från vänster:

Håkan Raflund (ordf.)

Stefan Fagerström (vice ordf.)

Evert Lindén (kassör)

.

Från vänster:

Pia Andersson (sekreterare)

Lene Vinterbladh (ledamot)

Mats Meijer (ledamot)

Håkan Stanley (ledamot)

Vakant

Kursadministratörer (medlemsregister,
kursanmälningar, avbokningar mm.)


Susanne Lundborg

Eva Oldhammer

Musikansvariga 2019



Från vänster:

Mats Meijer (sammankallande)

Ann-Christin Lundin

Agneta Bengtsson



Monica Kallman

Thomas Hagman

Lars Hägg




Håkan Raflund (reserv)










Lena Modin Raflund (tedans onsdagar)

Pia Fagerström (tedans onsdagar)

Interna kursledare 2019


Från vänster:

Håkan Raflund

Lena Modin Raflund

Margareta Mannerfelt



Från vänster:

Mats Lindblad

Annika Rosenqvist

Lasse Rosenqvist

Från vänster:

Peter Algotsson

Linda DAmore

Jessica Blomqvist

Från vänster:

Stefan Fagerström

Pia Fagerström

Kristina Gray

Från vänster:

Karin Magnusson

Jens Magnusson

Kent Ahlgren


Från vänster:

Ingvar Sundqvist

Lena Clarén

Nicole Fridvall


Från vänster:

Camilla Timrup

Nats Andersson

Daniel Stålnacke


Från vänster:

Martina Gregorius

Mattias Gregorius

Thomas Persberg


Från vänster:

Susanne Persberg

Monica Kallman

Laila Johnson


Från vänster:

Richard Nygren

Jannica Nilsson


Tävlingsdansare 2019


Från vänster:

Ann Riese

Stefan Riese

Från vänster:

Jessica Blomqvist

Kent Ahlgren

Från vänster:

Karin Magnusson

Jens Magnusson

Från vänster:

Martina Gregorius

Mattias Gregorius

Från vänster:

Marita Ransmark

Jörgen Ransmark

Från vänster:

Maria Sönnerljung

Daniel Stålnacke

Från vänster:

Lena Clarén

Ingvar Sundqvist

Från vänster:

Jannica Nilsson

Rikard Nygren

Från vänster:

Madeleine Salomonsson

Henric Salomonsson

Från vänster:

Nicole Fridvall

Elin Kellersson

Externa kursledare 2019


Från vänster:

Annicka Jörgensen

Henrik Jörgensen

Ulrika Adamsson



Från vänster:

Kent Rehnström

Jessica Andersson

Anders Korn



Från vänster:

Håkan Larsson

Emma Vingqvist

Mathilda Larsson



Från vänster:

Robin Persson

Tobias Wallin

Helena Fransson

Festkommitté


Från vänster:

Marie Åstrand

Robert Alexandersson

Minnie Sjöstedt


Från vänster:

Lena Ekelund

Mia Andersson

Ingrid Olofsson (sammankallande)

Från vänster:

Marie Jansson

Olof Jansson

Valberedningen


Från vänster:

Peter Larsson (sammankallande)

Jens Magnusson

Gunilla Andersén

Lokalansvariga


Från vänster:

Dennis Johnson (lokalbokning)

Mats Meijer (städning)

Stefan Fagerström (lokalansvarig)



Bruno Mårtensson (fastighetsägare)

Ansvariga nycklar & medlemskort


Evert Lindén (medlemskort)

Håkan Stanley (ansvarig nycklar)

Ansvariga hemsidan


Från vänster:

Håkan Raflund

Stefan Riese

Administratörer Facebook


Från vänster:

Håkan Raflund

Stefan Riese

Ingvar Sundqvist

Ansvariga Dans på stranden


Från vänster:

Mats Meijer

Eva Persson

Monica Kallman

Ansvariga HLR & SDF:s utbud av kursledarutbildningar


Från vänster:

Lene Vinterbladh (HLR-utrustningen)

Lars-Åke Rosenqvist (utbudet av kursledarutbildningar)

Jens Magnusson (HLR-utbildningar)

Ansvarig profilkläder, kaffe & kakor och teaterombud


Pia Fagerström
(profilkläder)

Marie Jansson
(teaterombud)

Eva Persson
(kaffe & kakor)



Ansvariga ljud, brandsäkerhet & elinstallationer


Från vänster:

Mats Meijer

Thomas Hagman

Ombud Svenska Danssportförbundet (DSF) och ombud
Skåne-Hallands Danssportförbund (SHDSF)


Karin Magnusson (DSF/SHDSF)

Tävlingssektionen / Tävlingskommittén


Mattias Gregorius (sammankallande)

Nicole Fridvall (sammankallande)

Stefan Riese





Ann Riese

Föreningsadministratörer Aktivitetskort på Nätet (ApN)
och Idrott onLine


Från vänster:

Håkan Raflund (Idrott onLine)

Evert Lindén (ApN)

Vakant(ApN)



Eva Persson (ApN)