Styrelse, kursledare, tävlingsdansare & funktionärer 2018

Styrelse


Övre raden från vänster:

Håkan Raflund (ordf.)

Stefan Fagerström (vice ordf.)

Evert Lindén (kassör)

.

Från vänster:

Pia Andersson (sekreterare)

Lene Vinterbladh (ledamot)

Mats Meijer (ledamot)

Håkan Stanley (ledamot)

Karin Magnusson (ledamot)

Kursadministratörer (medlemsregister,
kursanmälningar, avbokningar mm.)


Susanne Lundborg

Eva Oldhammer

Musikansvariga 2018


Från vänster:

Mats Meijer (sammankallande)

Ann-Christin Lundin

Agneta Bengtsson



Monica Kallman

Thomas Hagman

Lars Härstedt




Håkan Raflund (reserv)

Interna kursledare 2018


Från vänster:

Håkan Raflund

Lena Modin Raflund

Margareta Mannerfelt



Mats Lindblad

Annika Rosenqvist

Lasse Rosenqvist

Från vänster:

Peter Algotsson

Linda DAmore

Agneta Bengtsson

Från vänster:

Göran Svensson

Fredrik Persson

Jessica Blomqvist



Camilla Timrup

Mats Andersson

Camilla Stolpe

Från vänster:

Stefan Fagerström

Pia Fagerström

Kristina Gray

Från vänster:

Karin Magnusson

Jens Magnusson

Kent Ahlgren


Från vänster:

Ingvar Sundqvist

Lena Clarén

Nicole Fridvall


Från vänster:

Lene Vinterbladh

Flemming Rasmussen

Maria Andersson


Från vänster:

Martina Gregorius

Mattias Gregorius

Thomas Persberg


Från vänster:

Susanne Persberg

Monica Kallman

Sven Persson


Från vänster:

Richard Nygren

Jannica Nilsson

Ulf Hansson


Tävlingsdansare 2018


Från vänster:

Annika Rosenqvist

Lasse Rosenqvist

Ann Johansson



Stefan Riese

Jessica Blomqvist

Jörgen Ransmark

Från vänster:

Kent Ahlgren

Ingvar Sundqvist

Henric Salomonsson



Lena Clarén

Rikard Nygren

Jannica Nilsson

Från vänster:

Jens Magnusson

Karin Magnusson

Mattias Gregorius



Marita Ransmark

Madeleine Salomonsson

Nicole Fridvall

Från vänster:

Elin Kellersson

Benny Olsson

Maritha Gregorius




Agneta Olsson

Externa kursledare 2018


Från vänster:

Annicka Jörgensen

Henrik Jörgensen

Daniel Carlsson



Dennis Söderkvist

Carola Torstensson

Hans Larsson





Ulrika Adamsson

Kent Rehnström

Festkommitté


Från vänster:

Marie Åstrand

Robert Alexandersson

Minnie Sjöstedt



Lena Ekelund

Mia Andersson

Ingrid Olofsson (sammankallande)

Från vänster:

Marie Jansson

Olof Jansson

Valberedningen


Från vänster:

Peter Larsson (sammankallande)

Jens Magnusson

Gunilla Andersén

Lokalansvariga


Från vänster:

Dennis Johnson (lokalbokning)

Mats Meijer (städning)

Stefan Fagerström (lokalansvarig)



Bruno Mårtensson (fastighetsägare)

Ansvariga nycklar & medlemskort


Evert Lindén (medlemskort)

Håkan Stanley (ansvarig nycklar)

Ansvariga hemsidan


Från vänster:

Håkan Raflund

Stefan Riese

Ansvariga HLR & SDF:s utbud av kursledarutbildningar


Från vänster:

Lene Vinterbladh (HLR-utrustningen)

Karin Magnusson (utbudet av kursledarutbildningar)

Jens Magnusson (HLR-utbildningar)

Ansvarig profilkläder & teaterombud


Pia Fagerström
(profilkläder)

Marie Jansson
(teaterombud)

Ansvariga ljud, brandsäkerhet & elinstallationer


Från vänster:

Mats Meijer

Thomas Hagman

Ansvarig kaffe & kakor


Eva Persson

Ombud Svenska Danssportförbundet (DSF) och ombud
Skåne-Hallands Danssportförbund (SHDSF)


Från vänster:

Karin Magnusson (DSF/SHDSF)

Fredrik Persson (DSF/SHDSF)

Tävlingssektionen / Tävlingskommittén


Karin Magnusson (styrelserepresentant)

Lena Clarén (ansvarig för våra tävlande)

Stefan Riese




Ann Johansson

Tävlingssektionen / Projektgrupp Öresundsbuggen



Jörgen Ransmark (projektansvarig)

Karin Magnusson (ansvarig funktionärer)

Stefan Riese (tävlingsorganisatör)





Ann Johansson (ansvarig lokal)

Eva Oldhammer (ansvarig café)

Föreningsadministratörer Aktivitetskort på Nätet (ApN)
och Idrott onLine


Från vänster:

Håkan Raflund

Evert Lindén

Karin Magnusson