Kontakta oss

Adress till föreningen


Öresunds Dansförening ÖDF

c/o Håkan Raflund

Svalvägen 87

237 36 Bjärred

0733-922029

Email till föreningen kursanmalan@odf.nu

Styrelse


Email till styrelsen styrelse.odf@swingweb.org

Håkan Raflund Ordförande ordforande@odf.nu 073-3922029
Stefan Fagerström Vice ordförande stefan.fagerstrom@telia.com
Evert Lindén Kassör kassor@odf.nu 070-8681003
Lene Vinterbladh Sekreterare lene.vinterbladh@gmail.com
Mats Meijer Ledamot mats.meijer@live.se
Håkan Stanley Ledamot hakan.stanley@telia.com
Eva Oldhammer Ledamot e.oldhammer@gmail.com
Johan Sörensen Ledamot johan_sorensen@hotmail.com

Valberedning


Maria Andersson Ordförande och sammankallande calle.mia@koeff.se
Alf Ekelund Ledamot alf.ekelund@gmail.com
Jonas Lundberg Ledamot jonlun@outlook.com

Email till valberedningen valberedning@odf.nu

Mina kursledare (mailkontakt) hösten 2019


Söndag Dansa vidare bugg Håkan Raflund/
Lena Modin Raflund
Stefan/Pia Fagerström
Söndag F1 bugg Lasse Rosenqvist Annika Rosenqvist
Söndag Grundkurs bugg Agneta Bengtsson Göran Svensson
Måndag UDB och Fortsättning 4 bugg Jens Magnusson Karin Magnusson
Tisdag mysfox Ingvar Sundqvist Lena Clarén
Tisdag Avancerad bugg Henrik Jörgensen Annicka Jörgensen
Tisdag Fortsättning 2 bugg Mattias Gregorius Martina Gregorius
Onsdag Grund bugg Stefan Fagerström Kristina Gray
Onsdag Fortsättning 2 bugg Kent Ahlgren Jessica Blomqvist
Thomas & Susannes slowbugg Thomas Persberg Susanne Persberg
Intensivkurs 4 timmar i bugg 19 oktober Monica Kallman Sven Persson
Intensivkurs 4 timmar i bugg 30 november Richard Nygren Jannica Nilsson
Valskurs Mats Andersson Camilla Timrup
Torsdag Seniorbugg/Vi som kan dansa dagtid Stefan Fagerström Pia Fagerström
Night of the Ballads mysfox Ingvar Sundqvist Lena Clarén

Festkommitté


E-mail till Festkommittén fest.odf@swingweb.org

Marie Åstrand Robert Alexandersson Mia Andersson
Marie Jansson Minnie Sjöstedt Ingrid Olofsson
Lena Ekelund Olof Jansson

Lokalansvariga


Dennis Johnsson (bokning m.m.) laila.dennis@tele2.se
Mats Mejer (städning) mats.meijer@live.se
Stefan Fagerström (lokalansvarig) stefan.fagerstrom@telia.com

Ansvarig kursanmälningar, medlemsregister, avbokningar m.m.
Har du frågor kring dina kursinbetalningar, krav eller annat som du vill påtala - kontakta kursadministratörerna (OBS inte ordförande)


Susanne Lundborg Eva Oldhammer kursanmalan@odf.nu

Ansvariga hemsidan


Håkan Raflund (huvudansvarig) Bilder, text, uppdateringar raflund@hotmail.com
Stefan Riese Tävlingssidan stefanriese15@gmail.com

Musikansvarig


Mats Meijer mats.meijer@live.se

Ansvariga nycklar & medlemskort


Håkan Stanley (nycklar) hakan.stanley@telia.com
Evert Lindén (medlemskort) kassor@odf.nu

Sammankallande Tävlingssektionen


Mattias Gregorius gregoriusmattias@gmail.com
Nicole Fridvall nicole.fridvall@hotmail.com

Ansvariga kursledarutbildningar & HLR


Lars Rosenqvist (SDF:s kursledarutbildningar) rosenqvist.lars@gmail.com
Lene Vinterbladh (utrustning HLR) lene.vinterbladh@gmail.com
Jens Magnusson (utbildning i HLR) jensmagnusson1@hotmail.com

Ansvariga brandsäkerhet, ljud & el


Mats Meijer mats.meijer@live.se
Thomas Hagman thomas@energievent.se

Ansvarig ljudanläggning


Mats Meijer mats.meijer@live.se
Thomas Hagman thomas@energievent.se

Kaffe & kakor


Eva Persson evann_kristin@hotmail.com

Svenska Danssportförbundet - DSF
Skåne Halland Danssportförbund - SHDSF


Mattias Gregorius gregoriusmattias@gmail.com
Nicole Fridvall nicole.fridvall@hotmail.com

Profilkläder & teaterombud


Stefan Fagerström Profilkläder
Marie Jansson (teaterombud) pyrie.jansson@gmail.com

Föreningsadministratörer Aktivitetskort på Nätet (ApN) och IdrottOnline


Håkan Raflund (IdrottOnline) raflund@hotmail.com
Evert Lindén (ApN) kassor@odf.nu
Eva Persson (ApN) evann_kristin@hotmail.com